Meno klubas

Apie

Meno klubas siekia supažindinti su meno rinka, jos dalyviais, veikimo principais bei kolekcionavimo kultūra.

Kontaktai

Draugai

SUSITIKIMAI SU KOLEKCIONIERIAIS: LEMAITRE KOLEKCIJA

2010.10.10 | Nacionalinė dailės galerija

Spalio 15 d. Nacionalinėje dailės galerijoje bus atidaryta paroda “Milijonas ir viena diena“. Joje bus pristatyti tarptautiniai kino ir video meno kūriniai, kurie padarė didžiulę įtaką XX amžiaus meno raidai. Parodos metu bus rodomas Deimanto Narkevičiaus filmas “Ausgeträumt” (2010), kurio premjera įvyko šių metų balandį viename žymiausių šiuolaikinio meno muziejų pasaulyje - „Tate Modern“(Londonas).

Ta proga “Meno klubas” organizuoja susitikimą su menininku ir jo darbus kolekcionuojančia pora is Paryžiaus.

Nacionalinės premijos laureatas Deimantas Narkevičius - žinomiausias Lietuvos menininkas tarptautinėje meno rinkoje. 2001 m. ir 2003 m. jis atstovavo Lietuvą Venecijos bienalėje. 2008 m. Narkevičius gavo prestižinį Vincent van Gogh apdovanojimą. Tai šiuolaikinio meno apdovanojimas kas du metus įteikiamas sėkmingiausiam Europos menininkui.

Isabelle ir Jean-Conrad Lemaitre – vieni ambicingiausių tarptautinio meno kolekcionierių. Lemaitre savo kolekciją noriai skolina muziejams bei parodoms, video meną rodo savo namuose. Kolekcionieriai remia nemažai meno institicijų - Pompidou centrą ir La Maison Rouge fondą Paryžiuje. Lemaître yra įsteigę "VideoCollector" prizą jauniems video menininkams.

Meno klubo renginio metu Nacionalinės premijos laureatas Deimantas Narkevičius pristatys savo darbus bei papasakos apie savo kelią užkariaunant tarptautinę meno sceną. Isabelle and Jean-Conrad Lemaître pasidalins žiniomis apie šiuolaikinio meno kolekcionavimą. Be to, žiūrovai turės unikalią galimybę susipažinti su Lemaitre kolekcija – renginio metu kolekcionieriai surengs savo kolekcijos peržiūrą.

KALBĖTOJAI

Isabelle ir Jean-Conrad Lemaître

Paryžiuje gyvenantys Isabelle and Jean-Conrad Lemaîtres yra vieni ambicingiausių šiuolaikinio meno kolekcionierių. Sutuoktinių pora kolekcionuoja meną nuo 1983 m. Kolekciją sudaro paveikslai, skulptūros, fotografija, bet paskutinius dešimt metų kolekcionieriai didžiausią dėmesį skyrė video menui. Sutuoktiniai prisipažįsta, jog susidomėjimas video menu kilo iš didžiulės jų aistros kinui.

Lemaître kolekcijoje yra tokių menininkų kaip Turner prizo laimėtojo Gillian Wearing, Mark Wallinger, Tacita Dean, Isaac Julian, Steve McQueen ir Keith Tyson darbai. Kolekciją sudaro 33 skirtingų tautybių menininkų kūriniai (Argentina, Izraelis, Libanas, Lietuva, Estija, Meksika, Porto Rikas, Turkija, Kinija, Japonija ir kt.)

Deimantas Narkevičius

Deimantas Narkevičius gimė 1964 metais Utenoje, šiuo metu gyvena ir dirba Vilniuje. Jis kuria filmus ir video darbus, kuriuose pagrindinis dėmesys skiriamas individui ir jo praeičiai. Narkevičius – tai konceptualus menininkas, kritikas ir parodų kuratorius.

Deimanto Narkevičiaus kūriniai yra eksponuojami svarbiausiuose modernaus meno muziejuose visame pasaulyje. Jo darbų yra įsigiję muziejai, fondai ir privatūs kolekcionieriai iš įvairių šalių. Pagal "ArtFacts" skelbiamą menininkų reitingą šiuo metu Deimantas Narkevičius yra Nr. 373 menininkas pasaulio meno scenoje ir nuolat gerina savo pozicijas. Tai aukščiausia vieta, kurią užima menininkas iš Pabaltijo.

RENGINIO PROGRAMA*

  • 13.30-14.00 Dalyvių registracija
  • 14.00-14.30 Deimanto Narkevičiaus kalba
  • 15.30-15.45 Isabelle ir Jean-Conrad Lemaître paskaita
  • 15.45-16.00 Kavos pertrauka
  • 16.00-16.30 Lemaître kolekcijos peržiūra
  • 16.30-17.00 Bendravimas prie vyno taurės
*Renginys vyks anglų kalba be vertimo

REGISTRACIJA Į RENGINĮ

Paskaitos kaina - 200 Lt*

Vietų skaičius ribotas. Reikalinga išankstinė registracija.

Registracija telefonu arba elektroniniu paštu:

ilma@menoklubas.lt
+37060484190

*Į kainą įeina įėjimas į Nacionalinės galerijos ekspoziciją