Meno klubas

Apie

Meno klubas siekia supažindinti su meno rinka, jos dalyviais, veikimo principais bei kolekcionavimo kultūra.

Kontaktai

Draugai

ŠIUOLAIKINIO MENO KOLEKCIONAVIMAS

2010.01.28 | 15:00 | Vilnius, Nacionalinė dailės galerija

Šiuolaikinio meno kolekcionavimas vis dar labiau intriguoja, nei sužavi Lietuvos verslininkus. Pagrindinė to priežastis – netinkamai komunikuojama šiuolaikinio meno vertė šiandieninėje žiniasklaidoje, o taip pat komunikacijos tarp meno ir verslo sričių atstovų stoka, aiškinantis pagrindinius meno rinkos veikimo principus. Kita vertus, šiuolaikinio meno kolekcionavimas - sparčiausiai augantis kultūros bei verslo reiškinys ne tik vakarų kultūrose, bet ir rytuose.

Kaip atsirinkti tikrai vertingus šiuolaikinio meno kūrinius, kokios investicinės grąžos iš šiuolaikinio meno kolekcionavimo galima tikėtis, kokios rašytos ir kokios nerašytos taisyklės galioja meno rinkoje, - visą tai ir dar daugiau sužinosite iš pasaulinių autoritetų seminare „Šiuolaikinio meno kolekcionavimas“.

PRANEŠĖJAI

Alistair Hicks

Alistair Hicks (D. Britanija)

„Deutsche Bank“ meno konsultantas

„Deutsche Bank“ meno kolekcija yra didžiausia korporatyvinė kolekcija pasaulyje. Ją sudaro 53 tūkst. meno kūrinių. Tarptautinė kolekcija kaupiama jau 30 metų.

Metinis „Deutsche bank“ biudžetas menui (meno kūrinių įsigijimas, parodos, partnerystės, išlaidos personalui) siekia 20 mln. eurų. Banko kolekcionuojamų meno kūrinių kaina svyruoja nuo 500 iki 10 tūkst. eurų. „Deutsche Bank“ aktyviai dalyvauja meno rinkoje: yra muziejaus „Deutsche Guggenheim Berlin” partneris, pagrindinis meno mugės „Frieze“ Londone rėmėjas ir kt.

Alistair Hicks yra autorius knygų - „Art Works: British and German Contemporary Art 1960-2000“ (2001), „The School of London: the resurgence of contemporary painting“ (1989), „New British Art in the Saatchi Collection“ (1989).

Iain Robertson

Iain Robertson (D. Britanija)

„Sotheby’s“ instituto meno rinkos studijų vadovas

Iain Robertson konsultuoja didžiausią šiuolaikinio meno biblioteką Azijoje „Asia Art Archive“ (Hong Kongas) ir Pietų Korėjos banką „Hana Bank“.

I. Robertson taip pat yra žurnalo „Art Market Report“ (Australija) meno rinkos skyriaus redaktorius. Daugiau kaip 100 straipsnių apie meno rinką, knygos - „Understanding International Art Markets and Management“ (2005), „The Art Business“ (2008).

2010 m. bus išleista trečioji I. Robertson knyga „What’s Next? New Art from Emerging Markets 2010“.

Simon Rees

Simon Rees (N. Zelandija, Australija, Lietuva)

Kuratorius, kritikas, redaktorius

Simon Rees kuravo tarptautines parodas Naujojoje Zelandijoje, Australijoje, Švedijoje, JAV ir kt. Nuo 2004 m. S. Rees yra Šiuolaikinio meno centro Vilniuje pagrindinis kuratorius.

2007 m. vykusioje 52-oje tarptautinėje Venecijos bienalėje S. Rees kuravo Lietuvos paviljoną su Nomedos ir Gedimino Urbonų projektu „Villa Lituania“, pelniusį geriausio nacionalinio paviljono apdovanojimą.

SEMINARO PROGRAMA*

15.00-15.30 Simon Rees "Šiuolaikinis menas"

15.30-16.30 Iain Robertson "Menas kaip prekė"

16.30-16.45 Kavos pertrauka

16.45-17.45 Alistair Hicks "Šiuolaikinio meno kolekcionavimo kryptys, Deutsche Bank patirtis"

17.45-18.00 Klausimai - atsakymai

18.00-19.00 Bendravimas prie vyno taurės

*Seminaras vyks anglų kalba be vertimo.